MCSA forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

windows could not start because the following file is missing or corrupt: \windows\system32\cp_1251.nls

Ići dole

windows could not start because the following file is missing or corrupt: \windows\system32\cp_1251.nls Empty windows could not start because the following file is missing or corrupt: windowssystem32cp_1251.nls

Počalji od adzadzidz Ned 23 Nov 2008 - 13:28

Ukoliko vam prilikom podizanja sistema prikaze ovakvu gresku sa preporukom da ubacite originalni CD i prilikom pokretanja sa diska pritisnete R za recovery konzolu, zaboravite ovo i odradite sledece:

sa nekim bootabilnim diskom podignite barem DOS ako ne i kompletno graficko okruzenje (MiniPE, Knoppix...) i pronadjite u system32 folderu fajl c_1251.nls (Fajl cp_1251.nls necete verovatno naci nigde na racunaru). Zatim napravite kopiju fajla c_1251.nls i preimenujte u cp_1251.nls. To je to.

Zasto se ovo desava?

Verovatno ste instalirali neki program koji menja interfejs programa u ruski (tzv. rusifikator). Ja sam instalirao neki divx player za symbian koji je imao i PC komponentu za konvertovanje filmova. Nakon restarta nisam vise mogao da pokrenem Windows zbog navedenog problema. Nakon pretrage po ruskim i gruzijskim forumima Smile nasao sam resenje.

Tako da je moj savet svima koji naidju u opisu programa "rusifikator" neka spreme bootabilni disk za prvu pomoc. bounce
adzadzidz
adzadzidz
Admin
Admin

Muški
Broj poruka : 246
Godina : 45
Lokacija: : 9. mesto u 3. redu
Stepen Ludosti: : Van svake granice.
Reputation : 2
Datum upisa : 17.01.2008

http://dzidzadza.tips.io

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu