MCSA forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vase misljenje o ovoj konfiguraciji

4 posters

Ići dole

Vase misljenje o ovoj konfiguraciji Empty Re: Vase misljenje o ovoj konfiguraciji

Počalji od >click:\_ Ned 27 Jan 2008 - 23:19

Bas si mi uprostio ovako sa ovim linkovima Suspect
>click:\_
>click:\_
Kapetan
Kapetan

Muški
Broj poruka : 171
Godina : 45
Reputation : 1
Datum upisa : 17.01.2008

http://www.bgforce.exofire.net

Nazad na vrh Ići dole

Vase misljenje o ovoj konfiguraciji Empty Re: Vase misljenje o ovoj konfiguraciji

Počalji od >click:\_ Ned 27 Jan 2008 - 23:40

PLOCA : Biostar?! OK,
+
moci ces da uradis update BIOS-a pa da jednog dana stavis Pfenom
-
Je li ovo integrisana grafika ? OK, razumem tvoje potrebe tako da i nije neki -
samo 2 pci slota
cena

PROCESOR:
+ Dobra temperaturna disipacija sobzirom da je 65nm tehnologija
odlicna cena
dobar radni takt
- nema minusa Very Happy

KUCISTE (hauba)
+ ne znam nista o ovom proizvodjacu, nadam se da nije neki kung fu
- cije je napajanje? NE STEDI NA NAPAJANJU

OPTIKA:
+ S-ATA
- slabija kesh memorija

MEMORIJA:
+ DDR II,
- 667 Mhz, cena (za 40 e imas 800Hz u Bel computers)

HDD:
+ nema potrebe za plusem, Western Digital je etalon standarda
- premalo muzike za ove pare

DIAL UP MODEM ??? :
+ ?
- Sta ce ti ovo? Dacu ti ja jedan za dz Very Happy

TV KARTA:
+ Definitivno najisplativija i najkvalitetnija TV karta koju sam video u poslednjih 5-6 godina
- Malo zna da zakomplikuje stvari prilikom instalacije drivera i prelaska sa XP na Vista OS
Napomena: topla preporuka

TASTATURA i MIS:
+ Stendardno dobar proizvodjac
- ?
Napomena: ja koristim MX 310 i nista i ne fali vec duze vreme

Sve u svemu, odlicna konfiguracija za te parice, samo gde je tu monitor i koje napajanje imas nameru da stavis u to?
>click:\_
>click:\_
Kapetan
Kapetan

Muški
Broj poruka : 171
Godina : 45
Reputation : 1
Datum upisa : 17.01.2008

http://www.bgforce.exofire.net

Nazad na vrh Ići dole

Vase misljenje o ovoj konfiguraciji Empty Re: Vase misljenje o ovoj konfiguraciji

Počalji od adzadzidz Pon 28 Jan 2008 - 0:10

U principu se slazem sa gornjim komentarima.
Za te pare je sasvim ok.
adzadzidz
adzadzidz
Admin
Admin

Muški
Broj poruka : 246
Godina : 45
Lokacija: : 9. mesto u 3. redu
Stepen Ludosti: : Van svake granice.
Reputation : 2
Datum upisa : 17.01.2008

http://dzidzadza.tips.io

Nazad na vrh Ići dole

Vase misljenje o ovoj konfiguraciji Empty Re: Vase misljenje o ovoj konfiguraciji

Počalji od Gost Pon 28 Jan 2008 - 1:40

Monitor je izbacen iz konfiguracije.
Sustina je da je fond 300e i da se od toga sklopi nesto naj za te pare. Ni meni se ne svidja integrisana grafika, ali sta da se radi. Koliko sam cuo radi ok.
Drugar mi je poslao ovu konfig, tako da cisto me zanima vase misljenje, kako nisam HW orijentisan toliko.

Nisam video na sajtu 800Mhz 2Gb za 40e.... Napajanje ne znam cije je , ali je od 400w. Dial up za me spasao milion puta nasih neodgovornih provajdera, hvala bogu na 042, otuda i modem Smile

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Vase misljenje o ovoj konfiguraciji Empty Re: Vase misljenje o ovoj konfiguraciji

Počalji od Gost Pon 28 Jan 2008 - 1:41

Ili napajanje i kuciste

http://www.itsvet.com/proizvod/frontier-vita-vi11a-400w/comp_comp_case/75/59

jefinije je , ali ne znam da li je bolje.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Vase misljenje o ovoj konfiguraciji Empty Re: Vase misljenje o ovoj konfiguraciji

Počalji od dragonX Pon 28 Jan 2008 - 16:36

Pozdrav,
Codegen ti je mnogo bolje od Frontier-a (kojeg između ostalog svrstavaju u kun-fu). Naponska jedinica (napajanje) daje izlazne vrednosti napona sa dosta velikom tolerancijom (npr. treba 12V+ ili 12V-, a ono ti isporučuje 11V do 11,5 V a recimo da molex konektor treba da napoji HDD). Ipak je Codegen firma od respekta naspram Frontier-a. Ista stvar (još gore može da se odrazi na stabilnost sistema) je i sa izlaznim naponskim vrednostima koje treba da napoje matičnu, CPU i RAM.
Moje mišljenje je dakle Codegen, a opet razlika je u ceni neznatnih 5 jevreja.
Inače konfiguracija je OK
Pozdrav.
dragonX
dragonX
Razvodnik
Razvodnik

Muški
Broj poruka : 22
Godina : 45
Lokacija: : Kikinda
Reputation : 0
Datum upisa : 27.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vase misljenje o ovoj konfiguraciji Empty Re: Vase misljenje o ovoj konfiguraciji

Počalji od >click:\_ Pon 28 Jan 2008 - 19:16

Nepoznati.
Sve sto si rekao je OK i...licno...mislim da je sve OK u toj konfi za 300e.
Napajanje ne bi da komentarisem, jer mi se moze obiti o glavu.
A sto se tice DDR II ... ja sam negde na pocetku januara (ove godine) uzeo 2*1GB DDR II kingston na 800MHz za 1520 Din komad u pomenutoj firmi
>click:\_
>click:\_
Kapetan
Kapetan

Muški
Broj poruka : 171
Godina : 45
Reputation : 1
Datum upisa : 17.01.2008

http://www.bgforce.exofire.net

Nazad na vrh Ići dole

Vase misljenje o ovoj konfiguraciji Empty Re: Vase misljenje o ovoj konfiguraciji

Počalji od Gost Pon 28 Jan 2008 - 22:31

Onda da pakujem.
p.s. moram da makenm ovaj nick nepoznati, stvarno je i meni odbojan, ali vredelo je probe....

Uglavnom, hvala na misljenjima, cenim Smile

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Vase misljenje o ovoj konfiguraciji Empty Re: Vase misljenje o ovoj konfiguraciji

Počalji od Kimi Pon 28 Jan 2008 - 22:41

Evo (ne)poznati sa drugim, probnim, sad aktivnim nickom..pozzz svima ( da ne dodje do zabune)
Kimi
Kimi
Admin
Admin

Muški
Broj poruka : 142
Godina : 37
Lokacija: : Jupa bez dna
ISP: : SezamPro
OS: : Windows 7
Model telefona : Nokia 5800
Stepen Ludosti: : Napredni, sa velikim potencijalom
Reputation : 0
Datum upisa : 25.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vase misljenje o ovoj konfiguraciji Empty Re: Vase misljenje o ovoj konfiguraciji

Počalji od Kimi Čet 17 Apr 2008 - 18:20

Ljudi imam problema sa ovom tv kartom. Ustvari pametni neko je umesto ovoga uzeo win fast tv2000 xp GLOBAL sa FM om. sve je to lepo, FM radi strava, samo tv zvuk stuca , nece nikako da se cuje kako treba. Kao da nesto renderuje. Krci i susti ali se u pozadini cuje pravi zvuk jedva. Trazio sam po netu, ali nikako da nadjem resenje...
Kimi
Kimi
Admin
Admin

Muški
Broj poruka : 142
Godina : 37
Lokacija: : Jupa bez dna
ISP: : SezamPro
OS: : Windows 7
Model telefona : Nokia 5800
Stepen Ludosti: : Napredni, sa velikim potencijalom
Reputation : 0
Datum upisa : 25.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vase misljenje o ovoj konfiguraciji Empty Re: Vase misljenje o ovoj konfiguraciji

Počalji od >click:\_ Čet 17 Apr 2008 - 18:58

Prvo opaska, nisi se uopste hvalio da si uzeo ovu konfu, a to je disciplinski prekrsaj. Odbice ti se od plate ili ces dobiti ukor Very Happy.
A sad drugo, uzeo si GLOBAL umesto expert? Kako je resen zvuk...interno ili externo? Imas li problema i sa teletextom?

Nisi ni prvi ni poslednji koji se zali na ovu karticu, odnosno na zvuk i teletext. Srecom problem sa zvukom je software-ske prirode i da se resiti. Instaliraj driver (4.0.107.3210) i program (WinFastDTV_setup_20194) i kartica bi trebalo da se ponasa normalno. Sve potrebne informacije potrazi sa ovog top-ica: http://www.tv-cards.com/messageboard/viewtopic.php?pid=51771
Evo ti jos neki korisni linkovi ako ih vec nisi posetio:
http://www.leadtek.com.tw/eng/tv_tuner/overview.asp?lineid=6&pronameid=169
http://www.leadtek.com.tw/eng/tv_tuner/download.asp?downlineid=190&pronameid=169&lineid=6&act=3

Jao, a lepo sam ti rekao EXPERT. Jos nesto...koji WinFast PVR koristis 1 ili 2?
Kad skines drivere, javi se da ti objasnim kako da ih instaliras. Trebace ti Uninstaler koji ja imam i dacu ti ga. Svega 190 KB.
>click:\_
>click:\_
Kapetan
Kapetan

Muški
Broj poruka : 171
Godina : 45
Reputation : 1
Datum upisa : 17.01.2008

http://www.bgforce.exofire.net

Nazad na vrh Ići dole

Vase misljenje o ovoj konfiguraciji Empty Re: Vase misljenje o ovoj konfiguraciji

Počalji od Kimi Čet 17 Apr 2008 - 19:10

Nije to bila konfiguracija za mene, ali sam ucestvovao u njoj ko "savetnik" ( dje mene nadjose ne znam.). Pa se osecam odgovornim.

Ubi se pokusvajuci da shvatim sta nije u redu sa zvukom, kada sam probao kod mene na racunaru gde moja filips radi sasvim ok, vidim da ni tu nece. I onda ceo dan kuckajuci po googletu da vidim sta mi je ciniti.

Video sam da je problem bio u drajverima. Skinuo sam ove koje si naveo. Sta dalje? Jos ih nisam probao, predpostavljam ad ce da srede celu stvar.
Sto se PVR-a tice, sad sam sve maknuo sa mog kompa, pojma nemam koji je. Na instalacion disku su obe verzije.

Zvuk je eksterno sredjen. Kakav je to Uninstaler? Sta mi je ciniti sa njim. Covece koliko zbrke oko jedne stvari.
Kimi
Kimi
Admin
Admin

Muški
Broj poruka : 142
Godina : 37
Lokacija: : Jupa bez dna
ISP: : SezamPro
OS: : Windows 7
Model telefona : Nokia 5800
Stepen Ludosti: : Napredni, sa velikim potencijalom
Reputation : 0
Datum upisa : 25.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vase misljenje o ovoj konfiguraciji Empty Re: Vase misljenje o ovoj konfiguraciji

Počalji od adzadzidz Čet 17 Apr 2008 - 19:48

Valjda je mislio da sa Uninstallerom skines postojece drajvere da ne bi bilo sukoba sa novim.
Ja se ne razumem u TV karte osim onog Plug & Play. Smile
Ako ni kod tebe ne radi kako treba ili je do vozaca ili je sama karta delimicno neispravna.
adzadzidz
adzadzidz
Admin
Admin

Muški
Broj poruka : 246
Godina : 45
Lokacija: : 9. mesto u 3. redu
Stepen Ludosti: : Van svake granice.
Reputation : 2
Datum upisa : 17.01.2008

http://dzidzadza.tips.io

Nazad na vrh Ići dole

Vase misljenje o ovoj konfiguraciji Empty Re: Vase misljenje o ovoj konfiguraciji

Počalji od >click:\_ Čet 17 Apr 2008 - 21:13

Uh, izvini, nisam bio dovoljno precizan. Ja mislim, ako ja znam znaju svi Smile
Kad sam te pitao kako je izveden zvuk, externo ili interno, mislio sam na sledece nacine:
1. stereo kablom sa spoljne strane kucista (na TV karti) se odvodi zvuk na jedan od konektora za zvuk od ploce (externi). Sve se nalazi van kucista. Mozda si kabl prokopcao na Mic. To je greska, zbog moguce jake distorzije ukoliko se radi o plocama sa 5.1 zvukom.
2. preko slota (interni). Unutar kucista
3. Preko TV karte unutar kucista kablom na aux ili CD konektor na ploci unutar kucista (interno 2). Ovde moguce lako da je tvoj problem, jer aux ima jaku distorziju. Pronadji konektor od CD-a.
Koji od ova tri slucaja je kod tebe?

Dalje, Uninstaler ti treba da dobro pocisti registry jer samo uninstal iz Add or remove... nije dovoljna.
Poslacu aplikaciju adminu ovog foruma pa uzmi od njega.
Nakon deinstaliranja obavezno restart...Ha, rekoh ja da Leadtek karte imaju komplikovane drivere.
Posle restarta ce opet Win da vidi novi hardware.... Od.ebi ga! Idi u Device uredjivac i pod Sound, Video and Games controllers videces par ili jedan zuti trouglic. Desnim klikom izaberi opciju Instal ili update driver i posalji ga putanjom do drivera koji si skinuo (naravno, pre svega drivere si raspakovao).
Sad ce krenuti redom da instalira sav hardware od TV karte. Trebalo bi da ih bude 3 (kod mene ih je toliko) odnosno Crossbar, TV tuner i Video Capture (meni ne radi FM jer nemam driver za Vistu, kod tebe ce mozda biti i taj deo hardware-a, znaci 4 ukupno). Posle uradi sta ti trazi i nakon toga instaliraj WinFast PVR 2 (najverovatnije da si taj skinuo). I to je to
Javi da li radi.
>click:\_
>click:\_
Kapetan
Kapetan

Muški
Broj poruka : 171
Godina : 45
Reputation : 1
Datum upisa : 17.01.2008

http://www.bgforce.exofire.net

Nazad na vrh Ići dole

Vase misljenje o ovoj konfiguraciji Empty Re: Vase misljenje o ovoj konfiguraciji

Počalji od Kimi Čet 17 Apr 2008 - 21:44

Heheh..
eksterno je sredjen zvuk. Ploca ima 5.1 ali je prikljucak gde sam povezao Tv kartu namesten na line in tako da komp zvuk dobija odatle. Nije problem sa tim toliko koliko sa drajverima. Ok, probacu ovo sa Uninstalerom pa javljam .
Kimi
Kimi
Admin
Admin

Muški
Broj poruka : 142
Godina : 37
Lokacija: : Jupa bez dna
ISP: : SezamPro
OS: : Windows 7
Model telefona : Nokia 5800
Stepen Ludosti: : Napredni, sa velikim potencijalom
Reputation : 0
Datum upisa : 25.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vase misljenje o ovoj konfiguraciji Empty Re: Vase misljenje o ovoj konfiguraciji

Počalji od Kimi Pet 18 Apr 2008 - 20:16

GRASIJASSSSSS RADI!!!

Hvala ljudi, sve je proradilo , jesam se malo mucio da maknem one stare drajvere i ostalo, ali je na kraju nekim cudim sve proradilo!!!

Hvala jos jednom!
Kimi
Kimi
Admin
Admin

Muški
Broj poruka : 142
Godina : 37
Lokacija: : Jupa bez dna
ISP: : SezamPro
OS: : Windows 7
Model telefona : Nokia 5800
Stepen Ludosti: : Napredni, sa velikim potencijalom
Reputation : 0
Datum upisa : 25.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vase misljenje o ovoj konfiguraciji Empty Re: Vase misljenje o ovoj konfiguraciji

Počalji od >click:\_ Pet 18 Apr 2008 - 21:05

Eto. Drago mi je da sam bio od pomoci. Bar jedno znam, a to je da instaliram Leadtek-ove kartice. Sta ti je iskustvo.
Ja imam WinFast TV/FM 2000 XP Expert vec vise od 5 godina! To je jedini deo hardware-a koji nisam zamenio na racunaru...Pretpostavljas li zasto?
>click:\_
>click:\_
Kapetan
Kapetan

Muški
Broj poruka : 171
Godina : 45
Reputation : 1
Datum upisa : 17.01.2008

http://www.bgforce.exofire.net

Nazad na vrh Ići dole

Vase misljenje o ovoj konfiguraciji Empty Re: Vase misljenje o ovoj konfiguraciji

Počalji od Kimi Ned 20 Apr 2008 - 8:17

Kako nisi pomogao! Nemam nikakvog iskustva sa tv kartama. Moja je neka filipsova koju sam uzeo ranije i stvarala mi je probleme koje sam resavao na naj-ne-profesionalniji nacin koji je bio deinstalirati sve drajvere pa opet instalirati. Dok ta metoda radi zadovoljan sam, hehe. Nikada ih nisam updateovao, vodeci se onom kineskom: ako nesto radi ne popravljaj ga.

Sa Leadtekovim katicama se prvi put srecem i stvarno koliko sam imao prilike da vidim slika je odlicna. Samo ta mana, sto se fabricki isporucuju s losim drajverima a racunar na kome sam je stavljao nije imao pristup netu, tako da mi je to otezalo resavanje. Snimanje nisam nikada koristio pa ni tu oko video/audio kompresije i obrade nisam strucan.
Kimi
Kimi
Admin
Admin

Muški
Broj poruka : 142
Godina : 37
Lokacija: : Jupa bez dna
ISP: : SezamPro
OS: : Windows 7
Model telefona : Nokia 5800
Stepen Ludosti: : Napredni, sa velikim potencijalom
Reputation : 0
Datum upisa : 25.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vase misljenje o ovoj konfiguraciji Empty Re: Vase misljenje o ovoj konfiguraciji

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu